GRUPA WSPARCIA DLA NASTOLATKÓW - OSTATNIE MIEJSCA

Grupa dla nastolatków (15-18 lat) „Co z tą przyszłością”

 

Prowadzący: Joanna Klocek, Agnieszka Róg

Grupa: 8-12 osób, spotkania na żywo

Czas trwania: środy 19:00-20:30 od 3.11.2021r. do 22.06.2022r. (nie spotykamy się 29.12.2021, 02.02.2022-ferie zimowe)

Szkoła średnia to czas dużych zmian w życiu nastolatka. To początki dorosłości i planowania przyszłości. Towarzyszy temu wiele lęku i obaw. To czas trudnych decyzji, rozterek oraz dylematów związanych z przyszłością.

Czy dokonam właściwego wyboru? Czy muszę już być odpowiedzialny/a? Czy mi się uda? Co jeśli źle wybiorę? Czy muszę dorastać? Czy niewłaściwy wybór to zawsze porażka?

To pytania, które zadaje sobie większość nastolatków.

Grupa wsparcia to możliwość dzielenia się swoimi przemyśleniami, nawiązania kontaktu z innymi osobami borykającymi się z podobnymi niepokojami. Uczestnictwo w grupie ułatwia rozumienie i porządkowanie swoich myśli. Jest szansą na poznanie doświadczeń innych osób i uświadomienie sobie, że nie jesteśmy sami z tym co przeżywamy.

W trakcie spotkań rozmawiamy o przyszłości i towarzyszących jej emocjach. Poruszymy tematy związane ze stawaniem się samodzielnym i odpowiedzialnym. Omawiamy zyski i koszty wchodzenia w dorosłe życie.

Cena udziału w grupie to 600 zł miesięczne, płatne z góry do 25-go dnia poprzedniego miesiąca. Za pierwsze 2 miesiące terapii płatność z góry.

Przed kwalifikacją do grupy konieczne jest spotkanie konsultacyjne z rodzicami i nastolatkiem (50 min -200 zł)